Szervezetről

Bemutatkozik a Totem Alkotó Műhely

„Rehabilitáció, aktív élet, esélyegyenlőség, közösségben való együtt gondolkodás.”

Ezek a gondolatok motiválták tagságunkat, amikor 1997-ben mega­lapították egyesületünket.

Kezdetben tevékenységünk azon alapult, hogy a közösség – többségében mozgássérült tagjai autodidakta módon tanulták meg a folttechnika, a foltvarrás tudományát, és ez által vált lehetővé számukra az alkotás adta öröm újbóli megtapasztalása.

Erre alapulva a kezdetben szakkör jellegű alkotó közösség 1997. január 09-én vált önálló, a Csongrád Megyei Bíróság által bejegyzett szociális jellegű egyesületté, majd 1998. január 01. óta közhasznú szervezet TOTEM Alkotó Műhely néven, azaz egyesületünk 2012-ben ünnepelte fennállásának 15. évfordulóját.

Általános célunk a fogyatékkal élők életminőségének javítása, rehabilitációjának megsegítése, a társadalmi integráció elősegítése. 2011 jelentős változást hozott a szervezet életében: taglétszámunk- és tevékenységünk is bővült, a vezetés megváltozott. Alapvető szemléletváltás azonban nem történt.